Բացառում ենք, որ Հայաստանում կլինեն արտոնյալ գործարարներ. Փաշինյան
«Կա ներդրումային մեծ հետաքրքրութուն ու կան կոնկրետ նախագծեր ու ծրագրեր, բայց ես, նախկին փորձը հաշվի առնելով, չեմ ասի, թե կունենաք այսպիսի գործարան այստեղ, այնպիսի գործարան այնտեղ: Ճիշտ կլինի, որ դրանք անցնեն անշրջելիության կետը, ինչից հետո նոր միայն հայտարարենք դրա մասին»,- սա եղավ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյան պատասխանը ներդրումների հարցին ի պատասխան:
Ապա նա առավել հանգամանորեն բացատրեց, թե ինչպես են պատկերացնում ներդրողների հետ իրենց աշխատանքն ու ինչ են ակնկալում նրանցից: Նշեց, որ պարտավորվում են ստեղծել հավասար հնարավորություններ, ինչը պետության պարտավորությունների մեջ է մտնում:
«Պետք նորմալ որակի ենթակառուցվածքներ ստեղծենք, տնտեսության ոլորտների նկատմամբ հավասար հասանելիություն ապահովենք, երաշխավորենք ներդրումների անվտանգությունը, բացառենք կոռուպցիան: Ես որ գործարարի հետ հանդպում եմ, ասում եմ. «Պայմնավորվում ենք հետևյալը. երկու խնդիր եմ դնում ձեր առաջ: Առաջինը, որ դուք փող աշխատեք, և երկրորդ, որ այդ ընթացքում դուք ստեղծեք աշխատատեղեր և վճարեք հարկերը»,- ասաց նա ու հավելեց՝ գործարարներին ասում է նաև, որ որևէ ուրիշ պատավորություն նրանք չեն ունենալու:
Վարչապետ Փաշինյանը փաստեց, որ, այո, կան օրենքներ, որ խնդիրներ են ստեղծում, բայց այդ խնդիրները քննարկելի են: «Բայց օրենքը պետք է լինի անառարկելի, և դա պետք է տարածվի բոլորի վրա: Բացառում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետությունում կլինեն արտոնյալ գործարարներ, ուղղակի բացառում ենք»,- ամփոփեց բանախոսը: